64 Интересных Фактов О Люксембурге, Которые Охватывают Ее Историю, Географию, Известных Людей, Пищу, Культуру, Экономику, Известные Памятники И Многое Другая.

Люксембург, офіційно Велике Герцогство Люксембург , є країною, що не має виходу до моря, у Західній Європі. Це одна з найбільш цивілізованих країн світу. Отримавши ці 50 цікавих фактів про Люксембург, давайте дізнаємось більше про його: історію, культуру, людей, економіку, прапор, кухню, традиції; та деякі випадкові факти.

1. Деякі найважливіші битви Карла Великого відбулися в Арденському лісі Люксембургу. У “Пісні про Роланда” описується кошмар, встановлений в Арденнах, який був у імператора напередодні битви при перевалі Ронсево в 778 році.

2. Перше висотне укріплення, Бок, побудоване в тому, що з часом стане Люксембургом, було побудовано на скелястих скелях над річкою Альзетт і пропонувало природне укріплення. Побудований в 963 році графом Зігфрідом, це був також замок. Протягом наступних століть на неї неодноразово нападували, перебудовували та підсилювали, коли армії Габсбургів, Іспанії , Бургундії, Франції та Пруссії змагалися за контроль над одним з найбільш стратегічних опорних пунктів Європи. Він відомий як Bockfiels в люксембурзькій мові.

3. З 1310 по 1437 рр. Будинок Люксембургу (його графи, які згодом були герцогами) були також королями Богемії (сучасна Чеська Республіка ). Троє його членів також були обрані імператором Священної Римської імперії: Генріх VII, Карл IV і Сигізмунд. Сигізмунд також був королем Угорщини з 1387 року.

4. Дочка Сигізмунда, Єлизавета Люксембурзька, вийшла заміж за габсбурзького Альберта II, який змінив Сигізмунда не тільки імператором Священної Римської імперії, але й королем Угорщини та Богемії. Відтоді і до розпаду Імперії в 1806 р. Габсбурги забезпечували всіх імператорів Священної Римської імперії. Таким чином, заснування Австро-Угорської імперії було досягнуто одруженням Альберта II з Елізабет з дому Люксембургу в 1422 році. Вони також правили герцогами Люксембургу протягом 307 років.

5. Завдяки обороні Бока місто Люксембург провело семімісячну облогу французів 1794 року під час Революційних війн цієї країни. Його стіни все ще були незруйновані, коли гарнізон нарешті здався. Це змусило французів з повагою називати його “Північним Гібралтаром”.

6. Віденський конгрес оголосив Люксембург Великим герцогством у 1815 р. І передав його Нідерландам . У 1839 році Бельгія отримала більше половини своєї фізичної території, але Люксембург отримав більшу автономію у своїх справах. Країна стала повністю незалежною в 1867 році.

7. Лондонським договором 1867 р. Закінчилися сутички за суверенітет Люксембургу. (Країна має таке стратегічне розташування, воно відоме як “серце Європи”. ) Її укріплення мали бути запустілими як умова Договору. Сьогодні руїни замку та його підземні галереї та проходи є основною туристичною визначною пам’яткою Люксембургу. Сьогодні Ле Бок є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

8. Арденни – це область крутобоких долин, вирізаних красивими річками та вкритих густими лісами. Його стратегічне положення зробило його полем битви між європейськими державами та державами, які прагнули контролювати його становище та ресурси.

9. Під час світових воєн Арденни вважалися непроникними для військового руху та військ, а тому не були добре захищені. Німеччина грала в азартні ігри і безпечно використовувала цей район як шлях вторгнення у Францію під час Першої світової війни. Арденнська битва стала результатом у серпні 1914 року під час Першої світової війни

10. Під час Другої світової війни Німеччина знову успішно зіграла в азартні ігри, вони могли успішно пересувати війська та машини через цей майже незахищений район, тому вони використовували його двічі як шлях до Південної Бельгії та Північної Франції. Багато міст регіону зазнали великих збитків під час битви за Францію (1940) та битви при Випуклості (1944-45).

11. Люксембург пропонує найвищу європейську мінімальну зарплату; другий у світі лише Австралія . Це означає, що робітникам щомісяця виплачується мінімум Є 1923. Він також має одну з найвищих витрат на життя. Народ Люксембургу має багато можливостей насолодитися своїми грошима та вільним часом; країна пропонує справді заможний європейський спосіб життя. І середній рівень їх безробіття був найнижчим у Європі понад 40 років.

12. Майже половина робочої сили країни живе в іншій країні та їде на роботу в Люксембург. Вони походять з Франції, Бельгії та Німеччини. Жителі Люксембургу виграють від того, що його уряд витрачає третину своїх доходів на універсальне медичне обслуговування та соціальні послуги для своїх людей.

13. В одному з найбільших світових ділових та фінансових центрів у Люксембурзі перебуває понад 150 банків, включаючи Європейський інвестиційний банк. Ці банки залучають багато інвестицій від великих компаній в інших країнах, включаючи США.

14. Законодавство про банківську таємницю в країні зробило її податковим притулком, але останні реформи підвищують прозорість.

15. Люксембург визнаний Фондом спадщини першою та четвертою в світі країною за економічну свободу.

16. Штаб-квартира Skype знаходиться в Люксембурзі. Paypal, Amazon, Rovie Corporation та Rakuten мають там свою європейську штаб-квартиру.

17. Люксембург заснував Європейський Союз для створення політично сильнішої Європи. Найвищий суд ЄС у справах союзного права з 28 суддями, по одному для кожної держави-члена, знаходиться в Люксембурзі.

18. Люксембург також є одним із країн-засновників країн Західноєвропейського Союзу, ООН, Бенілюксу та НАТО .

19. Завдяки 54 телевізійним каналам та 29 радіостанціям, що пропонуються у всьому світі, Група радіотелебачення Люксембург (RTL) є найбільшою телевізійною виробничою та радіокомпанією в Європі.

20. З 647 автомобілів, придбаних на 1000 чоловік, Люксембург має найвищий рівень власності автомобілів у всьому світі. Який бренд продається найбільше? Volkswagen купують найчастіше.

Культурні факти Люксембургу
21. Більше половини постійних мешканців Люксембургу – корінні жителі, і трохи менше половини з них – іноземці. Близько 170 різних національностей називають Люксембург домом, більшість іммігрантів – португальці (понад 15 відсотків). У країні також дуже мало єврейського та циганського населення.

22. Населення Люксембургу, як правило, тримовне. Національну мову, люксембурзьку, викладають у дитячій школі та розмовляють вдома та серед тубільців. Насправді головним символом поділу соціальних класів є те, яку мову розуміють і розмовляють вдома. Німецька мова є першою новою мовою, яку викладають у школі, а французька та англійська – у середній школі. Всі троє розмовляють публічно, а французька, німецька та англійська використовуються для ведення бізнесу.

23. У девізом країни є «Світ Велли bleiwe, війна світу гріхом» ( «Ми хочемо залишатися то , що ми») . Це відноситься до бажання залишатися незалежними після століть битв з іншими країнами над їх автономією.

24. Прем’єр-міністр Ксав’є Беттель був першим лідером країни в ЄС, який одружився на людині тієї самої статі, коли одружився з Готьє Дестене в 2015 році (Люксембург затвердив одностатеві шлюби попереднього року за підтримки 83 відсотків населення ,) Країна є світською і не має національної релігії, хоча 87 відсотків людей сповідують римо-католики.

25. Країна поділена на чотири географічні та культурні регіони. (Ослінг – це найпівнічніша третя частина (і східна частина Арденського лісу, якщо країна. Гірський масив Арденни та басейни річок Мозель та Маас утворюють Арденський ліс. Схили долини річки Мозель в середині країни покриті виноградниками Рислінг на терасах Utутланд (“Хороша земля”) знаходиться на півдні, саме тут значніші столичні райони і проживає близько 85 відсотків населення.

26. Фірмові страви кухні Люксембургу включають тюрінгер (невеликі ковбаски), грум кешчельче (картопляні млинці), кетш-делікт (сливовий пиріг), friture de la Moselle (мініатюрна річкова риба, яка смажується у фритюрі), kach keis (м’який плавлений сир), кучерявий заєць, арденська шинка та джадт матовий Гардебуєнен (копчений свинець зі свинини з широкою квасолею та пивом Дікірх).

27. кухня знаходиться під сильним впливом на французький і німецької кухні, з більш пізніми впливами від своїх італійських і португальських іммігрантів. Спеціальні страви їдять у неділю після обіду, на релігійні та національні свята.

28. Bouneschlupp – національна страва Люксембургу, це мішанка супу із зеленої квасолі з картоплею, беконом та цибулею. Сливові бренді з жовто-фіолетової сливи – ще одна особливість країни.

29. Люксембург – це Велике Герцогство, яким керує Великий Герцог та його Парламент, єдине у світі. День народження їхнього монарха є найважливішим і найбільшим щорічним святкуванням. Після святкування в день народження пізньої великої княгині Шарлотти в січні місяці, він був змінений в 1962 році на місяць червень, щоб отримати гарну погоду для цієї події. Нинішнім великим герцогом є Анрі.

30. Більше люксембуржців приймають участь у голосуванні, ніж будь-які інші громадяни інших європейських країн. На останніх виборах проголосував 91%.

31. Під Боком є 17 кілометрів (понад десять з половиною миль) підземних тунелів , які прорізані твердою скелею під Люксембургом. Вперше розпочаті в 1644 році, вони використовувались як притулки для повітряних нальотів під час Першої та Другої світових воєн. Вони є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вони відкриті для громадськості.

32. Євробачення , є найтривалішим міжнародний конкурс пісні TV проводиться щорічно, був виграний Люксембург в п’ять разів. Лише Ірландія перемагала у змаганні більше разів. ABBA і Селін Діон розпочали міжнародну кар’єру після перемоги в цьому ж конкурсі.

33. Люксембург трохи менший за штат Род-Айленд , що робить його однією з найдрібніших країн у світі.

34. Коли ви їсте з людьми в Люксембурзі, манери за столом є офіційними, і ви повинні завжди мати хороші. По-перше, залишайтеся стояти, поки вас не запросять сісти. Манери столу континентальні: ви тримаєте ніж у правій руці, а виделку – у лівій під час їжі. Ніколи не кладіть лікті на стіл. Ви починаєте їсти, коли це робить ваша господиня. Майже всю їжу їдять із посудом, включаючи бутерброди. Очистіть тарілку, а потім покажіть, що закінчили їсти, поклавши ножем і виделкою паралельно по правій стороні тарілки.

35. Люксембуржці вшановують святого Вілліброрда кожного вівторка в місті Ехернах, формуючи традиційну процесію, яка виконує синхронізовані стрибки в костюмах по місту під музику оркестру польки. Захід має статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

36. Регіон Мюллерталь країни відомий як Маленька Швейцарія завдяки своїм скелям, водоспаду, руїнам замку, селам та покритим лісом горам, завдяки чому він нагадує Швейцарію.

37. Прапор Люксембургу має три горизонтальні смуги: червону, потім білу, потім синю (внизу). Майже ідентичний прапору Нідерландів, блакитний колір трохи відрізняється (ультрамарин замість блакитного). Чому? У Люксембурзі та Нідерландах був один і той же монарх у XIX столітті, коли він був створений.

38. національна птах є Goldcrest, відомий як «король птахів» в європейському фольклорі. Національне тварина є левом, також відомим як «цар звірів».

39. Шіссентумпель – це водоспад із трьох частин у самому серці прекрасної Маленької Швейцарії на річці Чорний Ернц, яку люблять відвідувати туристи і місцеві жителі.

40. Печера Хохле, також відома як Порожня печера, всередині покрита дивними розмітками, які, на вашу думку, були зроблені ельфами. Вони насправді є лише старими шрамами для видобутку. Також у Маленькій Швейцарії цей природний амфітеатр проводить концерти, коли дозволяє погода. Це також популярний туристичний напрямок.

41. У Люксембурзі легальні самогубства та евтаназія є законними .

42. Згідно з опитуванням, проведеним Організацією Об’єднаних Націй, вас найменше страляють там, ніж де-небудь у світі. Люксембург є однією з найбезпечніших країн світу і має лише дві тюрми.

43. Відвідайте ресторан Chiggeri у столиці Люксембургу, і ви можете замовити вино з найбільшої у світі винної карти . Він пропонує більше 2200 варіантів.

44. Гарні манери диктують, що ви завжди повинні брати з собою подарунки, якщо їх запрошують до когось у Люксембург, як правило, хороші шоколадні цукерки або квіти для господині. Але завжди даруйте квіти в непарній кількості (але ніколи не 13), і не даруйте хризантем, як це дарують на похоронах.

45. Grund красиво мальовничі околиці глибоко в ущелині з деякими кам’яними будинками , побудованими прямо в обличчя скелі. Тут є міст 15 століття, форт, виноградники, ресторани та паби, поле для міні-гольфу та мініатюрний поїзд із гектарами та гектарами паркових угідь. Варто відвідати.

46. ​​У Люксембурзі є сім національних парків: два – різноманітні природні парки, два – вологі зони, два – заповідники, а один – заповідна зона.

47. Ле-Чемін-де-Ла-Корніш – це пішохідна доріжка, побудована вздовж вершин валів на східній стороні міста-фортеці Ле-Шемін. Його прізвисько – «найкрасивіший балкон Європи».

48. У парку 1916 року, розміщеному навколо замку Колпач, парку Колпач, зберігаються скульптури від різних важливих художників 19 століття, включаючи Майол, Кольбе та Бурдель. Спочатку це був приватний парк сталевого барона.

49. В замку Ансамбурга, в Долині семи замків, мешкають французькі терасові сади з ботанічними колекціями, плодоносними деревами та екзотичними рослинами, добре відомими в усій Європі.

50. Гарні манери є важливими для людей Люксембургу та демонструються ними. Бути тупим вважається грубою поведінкою, а пунктуальність – дуже серйозно. Якщо ви запізнюєтесь, вас вважають ненадійним і повинні запропонувати пояснення та вибачення.

У Люксембурзі є культура, кухня, краса, чудеса природи та історія, яку можна дослідити та насолодитись. Поділіться своїми думками про цю прекрасну країну в розділі коментарів нижче.

Categorized in: